biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F


Czy chcesz zainstalować panele słoneczne na swoim dachu? Otrzymasz szeroki zbiór informacji, które mogą skomplikować sprawy i w rezultacie utrudnić Ci podjęcie decyzji o instalacji paneli fotowoltaicznych, a także o tym, czy będą one idealnie pasować do Twojego domu lub firmy, czy też nie. Dlatego, aby Ci pomóc, nasz zespół ekspertów solarnych sporządził listę, która porównuje plusy i minusy energii słonecznej.

Fotowoltaika

Z punktu widzenia właściciela ocena korzyści i wad energii słonecznej jest bardzo ważnym krokiem podczas etapu badań, gdy rozważa się instalację paneli słonecznych.
Poniżej przedstawiamy kilka plusów i minusów, które pojawiają się najczęściej.

Zalety fotowoltaiki

- systemy energii słonecznej pomagają w zmniejszeniu rachunków za energię elektryczną,
- to odnawialne źródło energii zapewnia ubezpieczenie przed rosnącymi cenami energii elektrycznej,
- system energii słonecznej jest tańszy niż kiedykolwiek,
- energia słoneczna jest przyjazna dla środowiska,
- możesz osiągnąć całkowitą niezależność energetyczną.

Wady fotowoltaiki

- wymaga wyższych kosztów początkowych,
- proces produkcji paneli słonecznych może szkodzić środowisku,
- wymaga dużej przestrzeni.
Gdy porównamy zalety paneli słonecznych z wadami, okazuje się, że korzyści z nich płynące znacznie przewyższają wady. Przyjrzyjmy się zatem bliżej każdemu z tych plusów i minusów energii słonecznej.

Systemy energii słonecznej pomagają w obniżeniu rachunków za energię elektryczną

Jest to jedna z najlepszych korzyści płynących z energii słonecznej. Może ona zapewnić Ci duże oszczędności na rachunkach za energię. W Polsce można otrzymać dofinansowania na fotowoltaikę, która pomaga właścicielom domów zneutralizować ich koszty z energii produkowanej przez ich panele słoneczne.
Właściciele domów mogą następnie sprzedać nadwyżkę energii z powrotem do swojej sieci energetycznej. Zostanie to dodane do ich rachunków za energię elektryczną w formie kredytu, który może być później wykorzystany do obniżania przyszłych kosztów energii.

To odnawialne źródło energii zapewnia ubezpieczenie przed rosnącymi cenami energii elektrycznej

Wszyscy właściciele domów wiedzą, że koszty energii elektrycznej będą stale rosły. Przez ostatnie 10 lat, cena energii elektrycznej wzrosła stale i jak wspomniano wcześniej, cena ta będzie nadal wzrastać w najbliższej przyszłości. W rezultacie, rachunki za energię elektryczną również będą wzrastać. W takim scenariuszu, panele fotowoltaiczne pomogą Ci uciec od tych stale rosnących kosztów energii. Ponieważ będziesz produkować własną energię elektryczną, nie będziesz musiał płacić za tę drogą energię elektryczną od dostawcy energii. Tak więc rosnące koszty energii elektrycznej są zmartwieniem przeszłości!

Energia słoneczna jest tańsza niż kiedykolwiek wcześniej

Ponieważ ceny energii elektrycznej nadal rosną, ceny paneli słonecznych spadały. Energia słoneczna jest teraz tańsza niż kiedykolwiek wcześniej. To sprawia, że energia słoneczna jest bardziej dostępna dla większej liczby właścicieli domów niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej, instalacja paneli słonecznych może być jeszcze tańsza, jeśli skorzystasz z dofinansowań.

Energia słoneczna jest przyjazna dla środowiska

Największą zaletą energii słonecznej jest to, że jest to czyste źródło energii, jak również przyjazne dla środowiska. Znana jest również jako odnawialne źródło energii, tzn. nie wyczerpuje źródła. Dodatkowo, energia wytwarzana przez panele słoneczne nie emituje żadnych gazów cieplarnianych, tzn. panele fotowoltaiczne nie uwalniają niczego do atmosfery podczas produkcji energii. One po prostu produkują czystą energię!

Możesz osiągnąć całkowitą niezależność energetyczną

Zainstalowanie systemu paneli słonecznych umożliwia właścicielom domów wytwarzanie własnej energii elektrycznej, co w konsekwencji czyni ich całkowicie niezależnymi energetycznie.

Zalety i wady energii słonecznej, część 2.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!