Skip to main content

biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F

  • Fotowoltaika

    Fotowoltaika

Energia słoneczna

Fotowoltaika to Twoja własna elektrownia słoneczna

Fotowoltaika to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na naszym rynku, które pozwala zredukować rachunki za energię zarówno w domu jak i w firmie.

System fotowoltaiczny pozwala na zamianę energii słonecznej na energię elektryczną dokładnie taką, jaka płynie w domowych gniazdkach. Pozyskany w ten sposób prąd możesz wykorzystać do zasilania wszystkich urządzeń działających w domu lub firmie

Co zyskasz dzięki zainstalowaniu fotowoltaiki?

Zalety zastosowania fotowoltaiki

  • Samoobsługa - Dobrze zaprojektowane instalacje fotowoltaiczne nie wymagają praktycznie żadnych nakładów pracy podczas eksploatacji. Dodatkowo są w stanie pracować z wysoką wydajnością przez wiele lat.
  • Ekologiczność - Do działania wykorzystują jedynie odnawialne źródło energii, jakim jest promieniowanie słoneczne.
  • Elastyczność - Istnieje wiele zastosowań fotowoltaiki. Instalacja na dachu, na ziemi lub jako Car Port (wiata garażowa. To jedne z popularniejszych rozwiązań wśród posiadaczy.
  • Ochrona środowiska - Energia odnawialna ma wiele korzyści dla zdrowia i środowiska. W tym czasie, gdy atmosfera na całej planecie ulega pogorszeniu przez inne źródła energii, fotowoltaika przyczynia się do poprawienia jakości naszego powietrza.

Twój zysk po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych:

  • Oszczędność dla Twojego domowego lub firmowego budżetu - inwestycja w system fotowoltaiczny przynosi wymierne korzyści finansowe i pozwala zredukować rachunki za energię elektryczną dzięki temu, że produkujesz prąd na własne potrzeby.
  • Ochronę przed nieustanie rosnącymi kosztami za energie elektryczną - montaż instalacji fotowoltaicznej chroni przed częstymi podwyżkami cen prądu. W ostatnich latach ceny prądu rosły średnio o 5 % rocznie. Planowana kosztowna modernizacja polskiego sektora energii wpłynie na dalsze podwyżki rachunków.

Etapy współpracy

System fotowoltaiczny składa się z kilku podzespołów

  • Moduły fotowoltaiczne
  • Inwerter
  • System mocowania
  • Akcesoria łączeniowe
Współpraca z naszą firmą najczęściej odbywa się w następujący sposób:
  • Bezpłatny audyt fotowoltaiczny
  • Opracowanie koncepcji i wykonanie projektu instalacji
  • Finansowanie: gotówka, kredyt, leasing, dotacje
  • Montaż instalacji
  • Przygotowanie dokumentów wraz ze zgłoszeniem do zakładu energetycznego
Fotowoltaika
Jest to idealne rozwiązanie dla Twojego domu lub firmy.

Dowiedz się, czy będziemy mogli zamontować ją na Twoim terenie.

Jakie są koszty utrzymania fotowoltaiki?

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Ze względu na wiele czynników, instalacje fotowoltaiczne są wyceniane indywidualnie. Do najważniejszych czynników mających wpływ na wycenę zalicza się wielkość instalacji PV, rodzaj pokrycia dachu oraz miejsce montażu instalacji. Wyceny wstępne są darmowe, jednak dokonanie oględzin pozwala na potwierdzenie ceny instalacji fotowoltaicznej u klienta. Ceny na świecie od 2016 roku spadają, dziś firmy oferują nawet od 4 000 złotych za 1 kW mocy przyłączeniowej gotowej do instalacji PV.

Najważniejszym czynnikiem w utrzymaniu paneli fotowoltaicznych jest ich czyszczenie, nie jest konieczne mycie ich zbyt często, ponieważ wiatr, deszcz, czy śnieg czyszczą automatycznie naszą instalację. Są również odporne na różne warunki atmosferyczne, takie jak grad, czy opady śniegu. Należy jednak pamiętać, że każdą instalację PV należy poddawać kontroli, by uniknąć awarii. Podsumowując, panele fotowoltaiczne nie są kosztowne w utrzymaniu.

Po zakończeniu inwestycji
każdemu naszemu klientowi zapewniamy:

10 lat gwarancji

Na montaż, inwerter

12-25 lat gwarancji

Fotowoltaika

25 lat gwarancji

Na moc wydajnościową
Instalacja fotowoltaiczna
z dotacją!
Na rynku istnieje wiele różnych programów, które umożliwiają otrzymanie dotacji na inwestycje fotowoltaiczną.

Pomożemy znaleźć Ci odpowiedni sposób finansowania oraz dopełnimy za Ciebie wszystkich formalności. Oferujemy pomoc w pozyskiwaniu funduszy na realizację inwestycji fotowoltaicznych.

Jak dużo miejsca potrzeba na zainstalowanie fotowoltaiki?

Gdzie można zainstalować mikroinstalację fotowoltaiczną?

Najlepszym miejscem do zamontowania mikroinstalacji fotowoltaicznej jest obszar bezpośrednio napromieniowany przez słońce. Z reguły jest to dach budynku. Strona południowa jest odpowiednim miejscem, ze względu na największą ilość promieni słonecznych. Inną opcją instalacji paneli fotowoltaicznych jest położenie ich na ziemi, na pustej działce. Moduły mogą również być ułożone w kierunku odbiegającym od południa (azymut 180).

Każda instalacja jest inna i potrzebuje innej ilości miejsca. By to wyliczyć, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Najwazniejsze z nich to rodzaje paneli oraz ich moc. Przyjmuje się, że jeden panel fotowoltaiczny ma około 1,7 m². Oczywiście kolejnym ważnym czynnikiem jest montaż paneli Pv, a mianowicie, czy są one kładzione na dachu skośnym czy płaskiej powierzchni. Firma bierze to wszystko pod uwagę i przygotowuje każdemu klientowi indywidualne propozycje dostosowane do potrzeb klienta i obiektu. Trzeba także pamiętać, by panele nie zacieniały się nawzajem.

Panele słoneczne

Czym jest mikroinstalacja fotowoltaiczna?

Mikroinstalacja fotowoltaiczna to system, który wytwarza prąd elektryczny z energii słonecznej. Aby system działał prawidłowo potrzebne są: panele fotowoltaiczne (stworzone z ogniw PV), falownik (inwerter AC/DC) oraz elementy dodtakowe, w tym kable i przyłącza.

W 2017 roku zostały wdrożone regulacje, która mają za zadanie przedstawić zasady działania instalacji PV, wytwarzania energii elektrycznejz OZE. Stetem rozliczeń zbilansował produkcję energii wyprodukowanej z rzeczywistym zużyciem w rocznym okresie rozliczeniowym. Pozwala to na uzyskanie najtańszego ogrzewania i dużo mniejsze rachunki za prąd. W instalacjach do 10 kWp wynosi to 0.8 czyli za 1 kW oddany do sieci elektroenergetycznej można pobrać 0.8 kW. Sieć elektroenergetyczna działa poniekąd jak pewnego rodzaju akumulator. W okresie jesienno-zimowym, gdzie nasłonecznienie jest dość niskie, energię pobiera się z sieci, a w okresie letnim, podczas dużego podobru znacząca zęść zstaje wysyłana do sieci w celu bilansowania w okresie rocznym.

Komfort bez dodatkowych
kosztów
Dobrze zaprojektowane instalacje fotowoltaiczne nie wymagają praktycznie żadnych nakładów pracy oraz dodatkowych kosztów podczas eksploatacji oraz są w stanie pracować z wysoką wydajnością przez wiele lat.

Taki komfort możemy Ci zapewnić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów w tym temacie, to napisz do nas.

Czy instalacja fotowoltaiczna działa również
w pochmurne dni?

Czy położenie geograficzne działki ma znaczenie?

Poziom nasłonecznienia w naszym kraju jest podobny, dlatego też położenie geograficzne nie ma wielkiego znaczenia podczas działania paneli fotowoltaicznych.

Instalacja fotowoltaiczna działa w dzień i w nocy, w różnych warunkach atmosferycznych i porach roku. Instalacja PV używa maksymalnego spektrum promieni słonecznych, by mogła pracować w pochmurne dni, jednak produkcja energii jest wtedy odpowiednio mniejsza, niż podczas słonecznych, letnich dni. Dzieje się tak przy pomocy rozproszonego promieniowania, które znajduje się również, gdy słońce nie jest widoczne. Moduły cienkokrystaliczne sprawdzają się zatem również w dni z dużym zachmurzeniem.

Czym różnią się kolektory słoneczne od instalacji fotowoltaicznej?

Ile energii elektrycznej w ciągu roku produkuje fotowoltaika?

Można przyjąć, że w Polsce panele fotowoltaiczne o mocy 1 kWp wytworzą około 900-1100 kWh, pod warunkiem, że instalacja skierowana będzie na południe. Wyprodukowana energia elektryczna uzależniona jest od promieniowania słonecznego, które pada na moduły fotowoltaiczne. Dlatego też ważny jest przede wszytskim kierunek mocowania paneli i padania promieni słońca oraz to, czy nie zostaną one zacienione. Inne ważne czynniki to sprawność modułów oraz sprawność instalacji fotowoltaicznej.

Działanie kolektorów i paneli słonecznych różni się przede wszystkim mechanizmami fizycznymi. Kolektory służą do ogrzewania wody. Muszą zawierać plynny czynnik chłodzący, glikol, który przyjmuje ciepło i przekazuje wgłąb systemu. Panele PV z kolei do produkcji prądu wykorzystują siłę elektromotoryczną pod wpływem promieni świetlnych. Nazywa się to "efektem fotowoltaicznym". Panele fotowoltaiczne posiadają wiele nazw: ogniwa słoneczne, baterie słoneczne, panele solarne lub moduły PV.

Czy istnieje możliwość zainstalowania mikroinstalacji, która nie będzie podłączona do sieci elektroenergetycznej?
Tak, taka sytuacja jest możliwa. Należy wiedzieć, że w takim przypadku magazynowanie energii musi odbywać się przy pomocy specjalnych akumulatorów.

Chcesz dowiedzieć jak to zrobić? Nasi specjaliści wszystko Ci wyjaśnią.

Czy instalacja fotowoltaiczna działa również
w pochmurne dni?

Dlaczego wcześniej nie było możliwości odsprzedaży energii produkowanej za pomocą paneli fotowoltaiki?

Od momentu, gdy weszła w życie Ustawa o OZE, regulująca zasady instalacji PV, obrotu energii i jej wytwarzania, wprowadzono "opusty", czyli bilansowanie energii ze słońca produkowanej z własnej instalacji PV. Pozwala to na rozliczenie roczne i pozbycie się dużych opłat za ogrzewanie w okresie zimowym. W instalacjach do 10 kWp wynosi to 0,8 zł za 1 kW oddany do sieci. Pozwala to na zbieranie energii w słoneczne, letnie dni i wykorzystywanie w zimowe dni, gdzie potrzbne są większe ilości prądu, a panele fotowoltaiczne działają znacznie gorzej ze względu na małe nasłonecznienie.

Możesz zgłosić się do nas w celu bezpłatnej analizy ekonomicznej dostosowanej do Twoich potrzeb. Wycenimy instalację i dobierzemy odpowiednie rozwiązania do Twoich oczekiwań. Prosimy o kontakt, a zajmiemy się wszystkimi formalnościami.

Sprawdź koniecznie
konkretne rodzaje zastosowań fotowoltaiki

Fotowoltaika do domu

Fotowoltaika do domu

Fotowoltaika do firmy

Fotowoltaika do firmy

Fotowoltaika dla rolników

Fotowoltaika dla rolników

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Design Escapes

Energia Taniej Sp. z o.o.
86-300 Grudziądz, ul. Włodka 16F
REGON: 362798977
NIP: 8762462625


© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone