biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F


  • Kontakt
    Fotowoltaika dla firmy

Fotowoltaika dla firmy

Energia słoneczna doskonale nadaje się dla organizacji z różnych branż i profili użytkowania. Dostarczamy rozwiązania w zasięgu ręki każdego przedsiębiorcy. Nasze projekty mają rozmiar od kilku kW do prawie 10 MW, a wszystkie są dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Fotowoltaika dla firmy - która opcja instalacji jest dla Ciebie odpowiednia?

Będziemy współpracować z Tobą, aby opracować odpowiedni typ i rozmiar systemu, a przede wszystkim aby zaspokoić potrzeby energetyczne Twojej placówki. Razem wybierzemy rodzaj instalacji. Miejsce, w którym będzie się ona znajdowała, jest zależne od wielu czynników.

Nasi specjaliści pomogą dokonać wyboru tak, aby Twoja firma zyskała na tym jak najwięcej.

Montaż na dachu

Wielu właścicieli nieruchomości obawia się uszkodzenia dachu podczas instalacji systemu paneli słonecznych. Instalacje te mają być w użyciu od 30 do 35 lat, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że instalowanie paneli nie powoduje uszkodzenia dachu. Na szczęście uszkodzenie dachu w wyniku instalacji panelu słonecznego jest niezwykle rzadkie, ponieważ instalatorzy podejmują kroki zapobiegawcze podczas instalowania paneli, aby zapobiec uszkodzeniom.

Panele słoneczne nie uszkodzą dachu podczas instalacji, jeśli są prawidłowo instalowane.

Montaż na ziemi

Podczas gdy panele słoneczne na dachu są najczęstszym wyborem dla właścicieli budynków, istnieje wiele powodów, aby rozważyć zamontowanie systemu kolektorów słonecznych na ziemi. Panele solarne montowane na ziemi kosztują nieco więcej niż energia słoneczna na dachu, w przeliczeniu na wat ze względu na dodatkową pracę i pozwolenia, które mogą być wymagane do instalacji. Mając na uwadze powyższe, jeśli Twoja nieruchomość nie jest idealna do słonecznej instalacji na dachu, zainstalowanie systemu montowanego na ziemi może faktycznie zaoszczędzić więcej pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Wiata

Wiaty garażowe to zadaszenia zbudowane w celu obudowania parkingów i różnią się od paneli zainstalowanych na wcześniej istniejącej konstrukcji zadaszenia. Wiaty samochodowe mają wiele wspólnego z panelami słonecznymi montowanymi na ziemi, które są modułami kątowymi montowanymi na ziemi, a nie na dachu.

Zarówno garażowe panele słoneczne, jak i solarne na dachach, eliminują potrzebę posiadania powierzchni, na której mogłyby być zamontowane panele. Podstawową różnicą między zadaszeniem słonecznym, a typowym montażem na ziemi jest to, że wiaty garażowe są wyższe, aby zrobić miejsce na zaparkowanie samochodu.

Niemniej jednak są one bardzo podobne i każdy z nich oferuje korzyść polegającą na umożliwieniu instalatorom zorientowania paneli tak, aby uzyskać najbardziej optymalny kąt padania światła słonecznego.

Co możemy zrobić dla Twojej firmy?

Zapewniamy rozwiązanie długoterminowych oszczędności energii, dzięki naszej prostej umowie energetycznej. Kiedy zwrócisz się do nas, jako swojego partnera w dziedzinie energii słonecznej, będziemy współpracować z Tobą, aby zaprojektować system energii słonecznej, który zmaksymalizuje Twój potencjał oszczędności. Możesz polegać na nas. Przeprowadzimy Cię przez każdy etap procesu z pełną transparentnością.

Potraktujemy Twoją firmę indywidualnie. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą zamówionej konsultacji.

Zamów konsultację i uzyskaj bezpłatną wycenę

Zostaw nam swoje dane
Skontaktujemy się z Tobą
Otrzymasz bezpłatną wycenę
Wpisz proszę swoje imię oraz nazwisko
Invalid email address.
Niewłaściwy format numeru (123 456 789)
Niewłaściwy kod pocztowy
Nieprawidłowe dane

Czy fotowoltaika firmom się opłaca?

Energia wytwarzana ze źródeł odnawialnych staje się coraz bardziej popularna, nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Jedną z obecnie najpopularniejszych technologii jest fotowoltaika, która wytwarza energię elektryczną, wykorzystując energię słoneczną. Ze względu na rosnące ceny prądu coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w instalację fotowoltaiczną. Jest to możliwość redukcji kosztów, nie tylko dla gospodarstw jednorodzinnych, ale także wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw.

Fotowoltaika dla firm – aspekt ekonomiczny

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się obecnie na instalację fotowoltaiczną głównie ze względów ekonomicznych. Wraz z wprowadzeniem na początku 2021 roku m.in. opłaty mocowej, ceny energii elektrycznej gwałtownie wzrosły. Stało się to z pewnością zmartwieniem wielu przedsiębiorstw, ponieważ w przypadku średniej wielkości firm ceny za prąd wzrosną o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent w skali roku. Wysokość opłat zależy od ilości prądu pobranego z sieci w dni robocze. Tak duże opłaty mogą w znacznym stopniu wpłynąć na budżet firmy, co może skutkować podnoszeniem przez nią cen usług bądź produktów.

W celu uniknięcia negatywnych skutków wysokich opłat warto zdecydować się na instalację fotowoltaiczną. Wysoko opłacalne wydaje się to szczególnie dla firm, które prowadzą swoją działalność w standardowych godzinach pracy od rana do popołudnia, w tym czasie również panele fotowoltaiczne produkują najwięcej energii, dzięki czemu można zasilać nią urządzenia w firmie. Jeśli fotowoltaika jest dobrze dobrana, to przedsiębiorca może oszczędzić na prądzie ponad 80% w skali roku, a w przypadku kolejnego wzrostu cen energii elektrycznej, inwestycja zwróci się jeszcze szybciej. Dzięki samowystarczalności energetycznej, firmy nie muszą się już obawiać przerw i ograniczeń dostawy prądu ze strony zakładów energetycznych, unikając tym samym ewentualnych strat spowodowanych niedoborem prądu.

Fotowoltaika dla firmy – aspekt wizerunkowy

Zdecydowanie się na instalację fotowoltaiczną może wpłynąć na firmę nie tylko pod względem finansowym, ale także wizerunkowym. Ze względu na coraz większe przywiązywanie wagi do ekologii i środowiska naturalnego, wymaga się także od firm pewnych proekologicznych kroków. Fotowoltaika może być jednym z tych kroków! Korzystanie z energii słonecznej z pewnością może wpłynąć na postrzeganie firmy przez klientów. Wizerunek firmy proekologicznej, dążącej do nowoczesnych zmian może stać się czynnikiem decydującym, przy wyborze wyboru usługi, czy też produktu.

Inwestycja firmy w instalację fotowoltaiczną

Mimo, że zakup instalacji fotowoltaicznej może wydawać się początkowo kosztownym przedsięwzięciem, nie warto od razu z niego rezygnować. Posiadanie fotowoltaiki może zapewnić firmie stabilne, a przede wszystkim darmowe źródło energii elektrycznej na wiele lat. Ponadto istnieje możliwość pozyskania pomocy finansowej na budowę takiej instalacji. Istnieją przeróżne dotacje, leasingi, ulgi, czy też kredyty z niskim oprocentowaniem, których zadaniem jest propagowanie odnawialnych źródeł energii. W zależności od wielkości projektu inwestycja może się zwrócić nawet po ok. 5 latach! Dodatkowo fotowoltaika dla przedsiębiorstw objęta jest stawką VAT (23%), której całkowitą wartość można odliczyć od podatku. Cała instalacja jest praktycznie bezobsługowa, a producenci zazwyczaj gwarantują jej trwałość na co najmniej 25 lat. Jest to zatem inwestycja, która się opłaca i szybko zwraca.

Firma jako prosument

Prosument to ktoś, kto jest jednocześnie producentem energii elektrycznej i jednocześnie jej konsumentem, czyli z niej korzysta. W praktyce wygląda to tak, że instalacja fotowoltaiczna firmy produkuje prąd na własny użytek, jeśli jednak wytworzy go za dużo, może go przekazać do danej sieci elektroenergetycznej i bezpłatnie magazynować, bądź odsprzedać. Taki Pakiet Prosumencki, którym objęte są firmy, obowiązuje w Polsce od 2019 roku i dotyczy jednak obecnie wyłącznie mikroelektrowni o mocy niższej niż 50kWp.

Odpowiednia instalacja fotowoltaiczna dla firmy

Istotne jest, by pamiętać o kilku detalach przed zakupem instalacji fotowoltaicznej. Moc instalacji powinna być dopasowana do średniego rocznego zapotrzebowania energetycznego danej firmy, zarówno nadmiar, jak i niedobór produkowanego prądu może okazać się dla niej niekorzystny finansowo. Ważny jest także profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych, powinny one znajdować się w odpowiednim miejscu, pod właściwym kątem, by zapewnić im optymalne warunki pracy.

Czy firma potrzebuje pozwoleń na budowę fotowoltaiki?

To czy nasza firma będzie potrzebowała koncesję bądź pozwolenie na budowę instalacji fotowoltaicznej zależy głównie od mocy planowanej inwestycji. W przypadku mikroelektrowni (poniżej 50kWp) koncesja nie jest potrzebna, małe elektrownie (do 500kWp) muszą jedynie zostać wpisane do rejestru wytwórców energii, dopiero większe instalacje wymagają uzyskania koncesji. Jeśli chodzi o pozwolenie na budowę, to wymagana jest ona jedynie przy niektórych instalacjach fotowoltaicznych poniżej, oraz wszystkich powyżej 50kWp.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy instalacja fotowoltaiczna opłaci się Twojej firmie, to odpowiedź jest bardzo prosta: oczywiście, że tak! Z roku na rok ceny energii elektrycznej rosną, więc warto jak najszybciej uchronić się przed zbędnymi kosztami. Inwestycja w fotowoltaikę oznacza nie tylko oszczędność, ale także troskę o środowisko i przede wszystkim wsparcie firmy w dalszym rozwoju.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone