biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F

 • Kontakt
  Fotowoltaika
  do Twojego domu

Fotowoltaika dla Twojego domu

Zbadaj efektywność energetyczną swojego domu

Przed rozpoczęciem procesu zasilania domu energią słoneczną właściciele domów powinni zbadać zużycie energii i rozważyć potencjalne ulepszenia wydajności. Właściciele domów powinni być świadomi całkowitego zużycia energii elektrycznej i rozważyć tanie i łatwe do wdrożenia środki wydajności, przed instalacją paneli fotowoltaicznych w swoim domu.
Poznaj następujące rozwiązania, aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej:
 • Audyty energetyczne domu:
  Audyt energetyczny domu może pomóc Ci zrozumieć, gdzie Twój dom traci energię i jakie kroki podjąć, aby poprawić jego efektywność.

 • Urządzenia i elektronika:
  Wydajniej wykorzystuj swoje urządzenia i elektronikę lub rozważ inwestycje w wysoce wydajne produkty.

 • Oświetlenie:
  Przełącz się w swoim domu na energooszczędne oświetlenie, takie jak żarówki LED.

 • Ogrzewanie i chłodzenie:
  Jeśli używasz energii elektrycznej do ogrzewania i chłodzenia domu, to Twoje potrzeby w zakresie ogrzewania i chłodzenia znacząco wpłyną na ilość potrzebnej energii słonecznej.

Oceń swój potencjał słoneczny

Przed podjęciem decyzji o najlepszym sposobie korzystania z energii słonecznej w domu, oceń potencjalną energię słoneczną, która może być wyprodukowana pod twoim adresem. Ponieważ technologie PV wykorzystują zarówno bezpośrednie, jak i rozproszone światło słoneczne do wytwarzania energii elektrycznej, zasoby słoneczne w całej Polsce są wystarczające dla domowych systemów słonecznych.
Jednak ilość energii wytwarzanej przez system energii słonecznej w danym miejscu zależy od tego, ile energii słonecznej dociera do niego i od wielkości samego systemu.
Koniecznie rozważ te aspekty przed instalacją naszych paneli:
Wiek Twojego dachu i szacowany termin renowacji domu
Jeśli spodziewasz się, że będziesz potrzebować nowego dachu w ciągu najbliższych kilku lat, możesz rozważyć wprowadzenie tego ulepszenia przed instalacją systemu solarnego.
Ilość drzew w pobliżu, które mogłyby ograniczać system

Nasi fachowcy również ocenią obszar zacieniowania, ale także przyjrzą się rozwojowi drzew Twoich lub sąsiada, które wciąż rosną i mogą w przyszłości zasłonić system.

Oszacuj swoje zapotrzebowanie na energię słoneczną

Aby pomóc nam w dostarczeniu zaleceń dotyczących typu i rozmiaru systemu do Twojego domu, zbierz informacje o użytkowaniu domu i elektryczności.

Sprawdź rachunki za prąd, aby określić roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Twoje zużycie będzie pokazane w kilowatogodzinach (kWh).

Rozważ wszelkie planowane zmiany. Jeśli będziesz kupować pojazd elektryczny lub planujesz dodanie sprzętu elektrycznego do domu, Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną może wzrosnąć. Jeśli nadal wprowadzasz znaczące zmiany w celu poprawy zużycia energetycznego domu, możesz potrzebować mniej energii niż zużywałeś w przeszłości.

Wykonaj z naszą pomocą obliczenia dotyczące Twojego rachunku za prąd

Kalkulator prądu

energia taniej

Zamów konsultację i uzyskaj bezpłatną wycenę

Zostaw nam swoje dane
Skontaktujemy się z Tobą
Otrzymasz bezpłatną wycenę
Wpisz proszę swoje imię oraz nazwisko
Invalid email address.
Niewłaściwy format numeru (123 456 789)
Niewłaściwy kod pocztowy
Nieprawidłowe dane
Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone