biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F

 • Pompy ciepła Grudziądz

  Pompy ciepła Grudziądz

Ciepło w Twoim domu

Montaż pompy ciepła w Grudziądzu

Jednym z kluczowych procesów utrzymujących budynek jest ogrzewanie. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu i jednoczesne zoptymalizowanie wszelkich wydatków, jest możliwe dzięki skorzystaniu z technologii, która jest dostępna w Grudziądzu i są to pompy ciepła.

Pompa ciepła jest urządzeniem stosowanym coraz częściej. To związane z wieloma korzyściami - zainwestowanie w ten typ grzewczy daje możliwość obniżenia kosztów eksploatacji źródeł ogrzewania na kilka lat w przód.

W Polsce rośnie zainteresowanie możliwością montażu pompy ciepła u siebie w domu. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!


Korzyści z pompy ciepła w Grudziądzu

 • Pompa ciepła może zagwarantować mniejsze koszty budowy domu, ponieważ nie ma konieczności składowania materiału opałowego oraz budowy komina.
 • Pompy ciepła to rodzaj technologii, który jest korzystną opcją źródła ciepła, ponieważ nie jest wymagana szeroka obsługa oraz pozwala obniżyć koszty eksploatacji.
 • Główną cechą pomp ciepła to ich długa żywotność, mogąca sięgać nawet 50 lat.
 • Pompa ciepła jest w grupie rozwiązań, które sprzyjają środowisku.
 • Pompy ciepła są związane z urządzeniami OZE, czyli z takimi, które wytwarzają energię z promieni słonecznych.
 • Inwestując w pompę ciepła możemy spodziewać się szybkiego zwrotu pieniędzy, nawet w ciągu kilku lat.
 • Pompa nie służy tylko ogrzewaniu - w sezonie letnim można ją wykorzystać w celu chłodzenia pomieszczeń.

Montaż pompy ciepła w Grudziądzu? Skontaktuj się z nami!


Grudziądz - pompy ciepła

Pompa ciepła i jej efektywność

Pompa ciepła działa z wykorzystaniem wody, powietrza oraz gruntu i to sprawia, że jest jednym z efektywniejszych urządzeń grzewczych.

Świetnie wpasowuje się również w nowoczesne budownictwo, ponieważ jest dobrym zamiennikiem dla starszych urządzeń, będących źródłem ciepła, a mianowicie kotłów grzewczych.

Efektywność pompy ciepła w Grudziądzu
Pompy ciepła Grudziądz

Pompy dla Ciebie w Grudziądzu

Lepsza opcja wśród tradycyjnych mechanizmów

Pompy ciepła są aktualnie stosowane w nowych oraz remontowanych budynkach.

Stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych i starszych rozwiązań ciepłowniczych, takich jak płynny gaz czy olej opałowy. Daje to możliwość ograniczenia kosztów ogrzewania oraz tworzenia budynku energooszczędnego, w porównaniu do innych metod.

Dostosowanie budynku do pompy ciepła
Budynek z pompą ciepła - Grudziądz

Przystosowanie budynku do instalacji pompy ciepła

Pompa ciepła przedstawia technologię niskotemperaturową, zatem budynek powinien być odpowiednio przystosowany do instalacji.

Jeśli temperatura wody grzewczej będzie niższa, mechanizm stanie się efektywniejszy.

W całkowicie nowych budynkach jest możliwość postawienia na ogrzewanie podłogowe lub ogrzewanie ścienne. W takim przypadku, aby ogrzać dany lokal, wystarczająca będzie woda grzewcza pułapu 35-40 stopni.

Pompy ciepła w Twoim mieście

Instalacja pompy ciepła w Grudziądzu

Warto również wspomnieć, że istnieje możliwość połączenia pompy ciepła z grzejnikiem.

Zważając na takie rozwiązanie, instalacja będzie musiała być zainstalowana w taki sposób, aby obsługiwać temperaturę wody grzewczej rzędu 50-60 stopni. Remontowane budynki również mogą być wyposażone w pompę ciepła, wraz z grzejnikami.

Pompa ciepła z grzejnikami
Pompy ciepła - rodzaje

Jakie technologie mogą być zastosowane w Grudziądzu?

Pompa ciepła może być zasilana poprzez ciepło geotermalne lub poprzez energetykę, jest to uzależnione od wybranego typu pompy ciepła. Wiele pomp ciepła działa współpracując z urządzeniami solarnymi, które produkują prąd wraz z obsługą online.

Mogą być stosowane do ogrzewania oraz chłodzenia, a co ważne pozwalają zapomnieć o starych kotłach gazowych w nowych budynkach, jak i tych modernizowanych. Pompa ciepła jest w stanie zaspokoić całe zapotrzebowanie na ciepło.

Pompy ciepła Grudziądz
Rodzaje pomp ciepła
 • Gruntowa 
 • Hybrydowa 
 • Powietrzna 
 • Niskotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda
 • Wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda

Praca pompy ciepła opiera się na trzech trybach: monowalentnym, biorąc pod uwagę temperaturę na zewnątrz, monoenergetycznym oraz biwalentnym, który dzieli się na opcje równoległą i alternatywną.

Jeśli jesteś zainteresowany pompą ciepła w Grudziądzu, napisz lub zadzwoń do nas! Energia Taniej to firma, która posiada najkorzystniejszą ofertę w regionie!

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone