Skip to main content

biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F

 • Pompy ciepła Toruń

  Pompy ciepła Toruń

Zadbaj o ciepło

Pompa ciepła w Toruniu

Ogrzewanie to jeden z kluczowych procesów utrzymania budynku. Aby utrzymać odpowiednią temperaturę pomieszczeń i jednocześnie zoptymalizować wszelkie wydatki, warto skorzystać z dostępnej w Toruniu technologii, jaką są pompy ciepła.

Pompy ciepła są coraz częściej stosowanymi urządzeniami. Stoi za tym dokładna kalkulacja - inwestycja w ten typ grzewczy może spowodować niższe koszty eksploatacji źródeł ogrzewania na wiele lat do przodu.

Również polscy odbiorcy aktywnie korzystają z możliwości montowania u siebie pomp. Sprawdź naszą ofertę!

Toruń - pompy ciepła

Pompa ciepła i jej efektywność

Pompa ciepła korzysta zarówno z powietrza, wody, czy też gruntu, czyniąc ją jednym z najbardziej efektywnych urządzeń z zakresu ogrzewania.

Wpasowuje się też w nowe budownictwo, ponieważ pełni świetny zamiennik dla starszych generacji źródeł ciepła, a więc kotłów grzewczych.

Pompy dla Ciebie w Toruniu

Alternatywa dla tradycyjnych mechanizmów

Pompa ciepła swoje zastosowanie znajduje dzisiaj w dwóch grupach budynków - nowych, a także remontowanych.

To niezła alternatywa dla tradycyjnych, starszych rozwiązań ciepłowniczych, takich olej opałowy, czy płynny gaz. Ogranicza się dzięki temu koszty ogrzewania i tworzy budynek energooszczędny, w przeciwieństwie do wcześniejszych metod.

Dlaczego pompy ciepła
w Toruniu?
 • Pompa ciepła to gwarancja mniejszych kosztów budowy domu, ponieważ nie jest konieczne gromadzenia materiału opałowego, jak i uwzględnianie komina.
 • Ten rodzaj technologii to znacznie korzystniejsza opcja źródła ciepła, ponieważ nie wymaga szerokiej obsługi i eksploatacja jest tańsza.
 • Pompy ciepła charakteryzują się długą żywotnością, nawet do pięćdziesięciu lat.
 • Urządzenia współpracują z urządzeniami OZE, czyli z energią wytwarzaną z promieni słonecznych.
 • Pompa ciepła należy do grupy rozwiązań sprzyjających środowisku.
 • Inwestycja w pompę ciepła potrafi się bardzo szybko zwrócić, już w ciągu kilku lat.
 • Pompa to nie tylko ogrzewanie - podczas lata może posłużyć jako chłodzenie pomieszczeń.

Chcesz mieć pompę ciepła w Toruniu? Skontaktuj się z nami i umów na konsultację!

Pompa ciepła w Twoim domu

Instalacja w Toruniu

Ważna informacją jest również fakt możliwości połączenia pompy ciepła z grzejnikami.

W takiej sytuacji instalację należy zaprojektować tak, aby obsługiwała temperaturę wody grzewczej rzędu 50-60°C. Niższa wartość temperaturowa może mieć swoje odzwierciedlenie w większym gabarycie grzejników, lub ich liczbie. Zastosowanie grzejników to też rozwiązanie z pozycji remontowanych budynków.

Rodzaje pomp ciepła

Jakie technologie można zastosować w Toruniu?

W zależności od wybranego typu, pompa ciepła może się różnić w zakresie zasilania ciepłem geotermalnym, albo poprzez elektrykę. Wiele z nich współpracuje także z urządzeniami solarnymi, produkującymi prąd, włącznie z obsługą online.

Służą zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia oraz co ważne - w nowych i modernizowanych budynkach możesz zapomnieć o starych kotłach grzewczych, ponieważ pompa będzie w stanie obsłużyć cale zapotrzebowanie na ciepło.

Przystosuj budynek
do pompy ciepła
Pompa ciepła jest rodzajem technologii niskotemperaturowej, a więc sam budynek powinien być do instalacji grzewczej odpowiednio przystosowany.

Mechanizm jest efektywniejszy, jeżeli temperatura wody grzewczej stanie się niższa.

Zupełnie nowe budynki mają okazję postawić na ogrzewanie podłogowe, bądź też ogrzewanie ścienne. Wówczas do ogrzania danego lokalu wystarczy woda grzewcza pułapu 35-40°C.

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Różne pompy ciepła w Toruniu

Typy pomp ciepła

 • Gruntowa pompa ciepła,
 • Niskotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda,
 • Wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda,
 • Pompa ciepła powietrze-powietrze,
 • Hybrydowa pompa ciepła,

Pompy ciepła mogą pracować w różnych trybach - monowalentnym (biorący pod uwagę temperaturę na zewnątrz), monoenergetycznym, czy też biwalentnym (dzielący się jeszcze na opcję alternatywną oraz równoległą).

Jesteś zainteresowany pompą ciepła w Toruniu? Napisz, zadzwoń do nas! Energia Taniej posiada najlepszą ofertę w regionie!

Dlaczego wybrać pompę ciepła?

Zalety pompy ciepła w Toruniu, w porównaniu z innymi systemami grzewczymi

Jest o wiele bardziej wydajna, przyjazna dla środowiska i tańsza w eksploatacji w dłuższej perspektywie. Pompa ciepła wykorzystuje cykl chłodniczy do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Cykl chłodniczy to proces przenoszenia ciepła z jednego miejsca do drugiego.

Główną zaletą pompy ciepła w porównaniu z innymi systemami ogrzewania jest to, że jest ona znacznie bardziej wydajna. Typowa pompa ciepła może mieć współczynnik sprawności 400%. Oznacza to, że na każdą jednostkę energii zużytej do zasilania sprężarki, pompa ciepła wytwarza cztery jednostki ciepła. Dla porównania, piec gazowy ma sprawność około 80%.

Kolejną zaletą ogrzewania pompą ciepła jest to, że jest ono znacznie bardziej przyjazne dla środowiska, niż inne systemy grzewcze. Pompa ciepła nie emituje żadnych zanieczyszczeń, podczas gdy piec gazowy wytwarza dwutlenek węgla i inne zanieczyszczenia.

Wreszcie, pompa ciepła jest tańsza w eksploatacji na dłuższą metę niż inne systemy grzewcze. Początkowy koszt ogrzewania pompą ciepła może być wyższy niż w przypadku pieca gazowego, ale długoterminowe koszty eksploatacji są niższe. Dzieje się tak dlatego, że ogrzewanie pompą ciepła jest bardziej wydajne i nie wytwarza żadnych emisji.

Wolisz, żebyśmy to my do Ciebie
oddzwonili? Zostaw wiadomość

Zostaw nam swoje dane
Skontaktujemy się z Tobą
Otrzymasz bezpłatną wycenę
Wpisz proszę swoje imię

Niewłaściwy format numeru (123 456 789)

Nieprawidłowe dane

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Design Escapes

Energia Taniej Sp. z o.o.
86-300 Grudziądz, ul. Włodka 16F
REGON: 362798977
NIP: 8762462625


© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone