Skip to main content

biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F

  • Stacje ładowania samochodów elektrycznych

    Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Ekologiczna rewolucja

Samochody elektryczne - pojazdy przyszłości

To już pewne - samochody elektryczne są naszą przyszłością. Jakiś czas temu, władze Unii Europejskiej w drodze głosowania postanowiły, że od 2035 roku na terenie krajów należących do UE obowiązywać będzie zakaz sprzedaży i rejestracji nowych aut spalinowych. To odważny krok, który ma pomóc społeczeństwu w zmniejszeniu emisji szkodliwego dwutlenku węgla, w tym również w osiągnięciu upragnionej neutralności węglowej (Net Zero).

Szybsze ładowanie auta

Stacja ładowania samochodów elektrycznych

Ponieważ samochody elektryczne już wkrótce staną się codziennością, postanowiliśmy wyjść naprzeciw rosnącym potrzebom konsumentów. Od teraz poszerzamy asortyment i umożliwiamy naszym Klientom zakup nowoczesnej stacji ładowania samochodów elektrycznych marki Webasto. Urządzenie to pozwala na aż 5 razy szybsze ładowanie akumulatora niż w domowym gniazdku.

Oferowana przez nas stacja - Webasto Pure - przeznaczona jest do aut wyposażonych w złącze ładowania typu 2. Każdy nowy samochód elektryczny, zgodnie z obowiązującym standardem Unii Europejskiej, musi zawierać tego rodzaju port ładujący. Oznacza to, że stacja ładowania Webasto Pure jest dopasowana do każdego pojazdu elektrycznego wyprodukowanego przez europejskiego producenta.

Gotów do startu?

Prywatna stacja ładowania

Każda osoba posiadająca samochód elektryczny wie, jak cenna jest możliwość ładowania jego akumulatora w domowym zaciszu. Przed podróżą do pracy, szkoły, uczelni - w takich sytuacjach liczy się czas. Choć domowe gniazdka są w stanie zasilić większość pojazdów, nie jest to rozwiązanie zbyt skuteczne - do tego zadania o wiele lepiej sprawdzi się własna, prywatna stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Jesteśmy dystrybutorem sprzętu marki Webasto - jednego z wiodących producentów systemów samochodowych na rynku. Zaopatrzysz się u nas w nowoczesną stację ładowania, która zadba o to, aby Twoje auto zawsze było gotowe do jazdy. Oferowaną przez nas ładowarkę można zamontować na ścianie budynku, a także na specjalnym, estetycznym stojaku, możliwym do zakupienia oddzielnie.

ładowarki aut elektrycznych - przygotujemy wycenę
Przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę!
Wpisz proszę swoje imię

Niewłaściwy format numeru (123 456 789)

Nieprawidłowe dane

Webasto
Pure Wallbox

Innowacyjna technologia skutecznego ładowania

Produkt wysokiej jakości niemieckich producentów

5x szybsze ładowanie niż w standardowym gniazdku

Nowoczesny i czytelny wyświetlacz LED

Moc ładowania 11 kW lub 22 kW

Dopasowana do pojazdów elektrycznych z gniazdem typu 2

Bezpieczeństwo ładowania

Webasto Pure - w trosce o Twoje bezpieczeństwo

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Webasto zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo ich użytkownikom. Model Pure Wallbox wyposażono w liczne zabezpieczenia (w tym czujniki przegrzania), które dbają o to, aby proces napełniania akumulatora przebiegał bez nieprzyjemnych niespodzianek. Do tego wbudowana funkcja blokady stale nadzoruje, aby osoby nieupoważnione nie miały dostępu do urządzenia.

Na bezpieczeństwo stacji składa się również jakość jej wykonania. Firma Webasto przykłada ogromną wagę do tego aspektu. Z tego też powodu, stacja ładowania samochodów elektrycznych Pure Wallbox zbudowana została z materiałów odpornych na nagłe zmiany temperatury - jednostka może pracować w zakresie od -30 do +55 stopni Celsjusza. Dobrze radzi sobie także z wilgocią - poprawnie funkcjonuje do progu 95% wilgotności względnej.

Niemiecka jakość

Nowoczesne produkty od Webasto

Webasto jest jednym z czołowych dostawców systemów motoryzacyjnych, cieszących się znakomitą renomą na całym świecie. Dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom dla samochodów elektrycznych, firma skupia na sobie uwagę klientów na wielu segmentach rynku. Oferowane ładowarki do samochodów EV - Webasto Pure Wallbox - to jeden z ich flagowych i najbardziej rozchwytywanych produktów, umożliwiających szybkie i bezpieczne ładowanie pojazdów.

Jesteś posiadaczem samochodu elektrycznego i zainteresowała Cię oferta Webasto? W takim razie znalazłeś się we właściwym miejscu! Już dziś skontaktuj się z naszym zespołem i zamów swoją własną, nowoczesną stację ładowania! W razie wątpliwości lub pytań - jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Stacje ładowania pojazdów | Przewodnik
Jaka ładowarka do samochodu elektrycznego?
Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb konsumenta. Do użytku prywatnego doskonale sprawdzą się niewielkie ładowarki AC typu wallbox. W przypadku celów komercyjnych, zdecydowanie lepszym wyborem są stacje ładowania pojazdów DC z konstrukcją modułową, umożliwiającą późniejszą rozbudowę systemu.
Jaka jest różnica pomiędzy stacją ładowania AC a DC?
Główna różnica leży w mocy i szybkości ładowania pojazdu. Stacje AC - a więc takie z prądem zmiennym - napełnią akumulator wolniej, niż ładowarki DC (z prądem stałym).
Co to jest wallbox?
Wallbox to nazwa małogabarytowej, naściennej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Wallboxy są najczęściej wybieranym typem ładowarek do użytku prywatnego - głównie ze względu na swoją wielkość i estetykę. Urządzenia występują głównie w wersji AC, ale na rynku spotkać można także modele szybkoładujące DC.
Ile trwa ładowanie samochodu elektrycznego?
Czas ładowania akumulatora w dużej mierze zależy od jego pojemności oraz rodzaju napięcia, jakie do niego podepniemy. Szybkoładujące stacje DC - np. te spotykane na stacjach benzynowych - mogą już w kilka minut naładować auto do pełna. W przypadku standardowych ładowarek AC czas ten wydłuża się od jednej godziny, do nawet całej doby.
Ile kosztuje 100 km samochodem elektrycznym?
W 2023 roku, przy średniej cenie prądu w wysokości 0,77 zł za kWh, przejechanie 100 km samochodem elektrycznym wyniesie 10,78 zł w ruchu miejskim (14,5 kWh), natomiast w ruchu podmiejskim będzie to 10,01 zł (13 kWh).
Jak ładować samochód elektryczny w domu?
Wbrew pozorom, cały proces jest prosty i technicznie nie odbiega znacząco od ładowania telefonu czy innego urządzenia elektronicznego. Wystarczy przewód ładujący podłączyć z jednej strony do auta, a z drugiej do kontaktu lub wallboxa. Proces ładowania rozpocznie i zakończy się automatycznie.
Jak ładować samochód elektryczny w publicznym punkcie?
Nie ma w tym nic skomplikowanego: wystarczy samochodem podjechać pod publiczną stację ładowania, a następnie podłączyć przewód ładowarki do gniazda w naszym pojeździe. Ponieważ komercyjne ładowarki zazwyczaj przewodzą napięcie typu DC, cały proces ładowania powinien zakończyć się w przeciągu godziny.
Czy za ładowanie samochodu można płacić gotówką?
Na ten moment, publiczne stacje ładowania pojazdów to punkty samoobsługowe. Nie przyjmują one gotówki, możliwa jest jedynie płatność kartą płatniczą. W większości przypadków musi ona jednak być zarejestrowana w systemie firmy, która daną ładowarkę wyprodukowała. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie musi zidentyfikować odbiorcę, któremu dostarcza energię elektryczną.
Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Design Escapes

Energia Taniej Sp. z o.o.
86-300 Grudziądz, ul. Włodka 16F
REGON: 362798977
NIP: 8762462625


© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone