biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F

 • Pompy ciepła Włocławek

  Pompy ciepła Włocławek

Zadbaj o ciepło

Montaż pompy ciepła we Włocławku

Nieodłącznym elementem każdego budynku mieszkalnego jest wbudowany system grzewczy. To on odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury pomieszczeń, a także za podgrzanie wody użytkowej.

Tradycyjne źródła ciepła nie tylko są kosztowne w eksploatacji, ale także szkodliwe dla środowiska. Na szczęście dla mieszkańców Włocławka, Energia Taniej może pomóc uporać się z problemem zalegającego w kotłowni kopciucha.

Pompa ciepła to coraz częściej wybierany system grzewczy zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jest nie tylko ekologiczny, ale przede wszystkim tani w eksploatacji. Decydując się na instalację pompy ciepła we Włocławku, dbasz o środowisko i stan swojego portfela.

Skorzystaj z naszej oferty!


Zalety instalacji pompy ciepła we Włocławku

 • likwidacja kosztów związanych z kupnem i składowaniem opału - pompy ciepła do pracy potrzebują energii znajdującej się w otoczeniu
 • dodatkowe oszczędności przy budowie domu - dzięki pompie ciepła możesz zrezygnować z budowania kotłowni, a także komina
 • ochrona środowiska poprzez ograniczenie emisji szkodliwych gazów
 • możliwość połączenia pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną
 • szybki zwrot inwestycji - nawet w ciągu kilku lat

Mieszkasz we Włocławku i myślisz nad pompą ciepła? Skontaktuj się z nami!


Włocławek - pompy ciepła

Efektywność pomp ciepła

Odpowiednio dobrane pompy ciepła są w stanie bez problemu ogrzać cały budynek, razem z potrzebną do użytku wodą.

Ich rola jednak nie kończy się na byciu źródłem ogrzewania, gdyż w upalne dni pompa może posłużyć do chłodzenia pomieszczeń.

Pompa ciepła oferuje wszystkie te funkcje, przy jednocześnie niskich kosztach eksploatacji. Energię, którą przekazuje naszym instalacjom grzewczym, pobiera z odnawialnych źródeł energii, takich jak woda, grunt, czy powietrze. Dostęp do nich jest darmowy i nie generuje dodatkowych kosztów.

Dowiedz się więcej od specjalistów Energii Taniej!

Efektywność pompy ciepła we Włocławku
Pompy ciepła Włocławek

Pompy dla Ciebie we Włocławku

Alternatywa dla tradycyjnych źródeł ogrzewania

Pompa ciepła to świetny zamiennik dla klasycznych mechanizmów grzewczych. Swoimi zaletami biją na głowę tradycyjne piece i kotły.

Podczas gdy standardowe systemy ogrzewania do pracy zużywają paliwa takie jak węgiel, gaz czy olej, pompy ciepła korzystają z energii otoczenia znajdującej się w gruncie, powietrzu i wodzie. Nie generują przy tym żadnych szkodliwych substancji i pozwalają cieszyć się ciepłym domem niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Ich uniwersalna forma bez problemu wpasuje się w otoczenie każdego nowego i zmodernizowanego budynku.

Dostosowanie budynku do pompy ciepła we Włocławku
Pompa ciepła w nowym budynku

Budynek przystosowany do pompy ciepła

Aby pompa ciepła działała prawidłowo, budynek powinien spełniać pewne wymogi. Ponieważ jest to system niskotemperaturowy, w nowopowstałych budowlach rezygnuje się z tradycyjnych grzejników na rzecz ogrzewania podłogowego, sufitowego, lub ściennego.

Takie rozwiązanie gwarantuje stworzenie energooszczędnego domostwa - woda, potrzebna do ogrzania pomieszczeń, ma w przybliżeniu 40°C, co przekłada się na niższe zużycie energii i mniejsze koszty ogrzewania.

Pompa ciepła w Twoim domu

Instalacja pompy ciepła w modernizowanym budynku - Włocławek

Remontując budynek, nie jest konieczna wymiana grzejników na inny typ instalacji.

Pompa ciepła może również współpracować z kaloryferami, jednak to rozwiązanie wymaga zastosowania wysokotemperaturowego modelu. W takiej sytuacji, woda ogrzewana przez pompę osiąga temperaturę nawet 65°C.

Zapytaj nas o szczegóły.

Pompa ciepła z grzejnikami we Włocławku
Rodzaje pomp ciepła

Włocławek - technologie pomp ciepła

Duży wybór technologii pomp ciepła pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu, zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

W zależności od potrzeb, pompy ciepła mogą zagwarantować zarówno ogrzewanie budynku, wody, lub chłodzenie pomieszczeń. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, staną się kluczem do w pełni ekologicznego i energooszczędnego domostwa.

Pompy ciepła Włocławek
Typy pomp ciepła
 • pompa ciepła gruntowa
 • pompa ciepła powietrzna
 • pompa ciepła wodna
 • pompa ciepła hybrydowa

Energia Taniej posiada najkorzystniejszą ofertę pomp ciepła w całym województwie kujawsko - pomorskim. Jeśli jesteś mieszkańcem Włocławka, chcesz zmniejszyć swoje rachunki za ogrzewanie i zadbać o dobro środowiska - skontaktuj się z nami.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone