biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F

Sterowanie mocą odbywa się zgodnie z harmonogramem ustalonym przez zakład energetyczny. Harmonogram określa datę i czas realizacji oraz wielkość sterowania produkcją. Istnieją dwa rodzaje harmonogramów: "harmonogram aktualizacji" i "harmonogram stały". Aktualizowany harmonogram to taki, który automatycznie odbiera najnowszy harmonogram z serwera firmy energetycznej i steruje mocą wyjściową poprzez ustanowienie połączenia internetowego.

Harmonogram odnawialny

Stały harmonogram to taki, w którym harmonogram jest pobierany ręcznie z serwera przedsiębiorstwa energetycznego co najmniej raz w roku, zapisywany na pamięci USB lub podobnej, przynoszony do zakładu wytwarzającego energię elektryczną, a następnie rejestrowany w jednostce sterującej mocą.

Ponieważ konieczne jest jednorazowe określenie harmonogramu na cały rok, mówi się, że harmonogram jest taki, że sterowanie mocą odbywa się zazwyczaj w dniach, w których zapotrzebowanie jest uważane za niskie, co powoduje duże straty na sprzedaży energii elektrycznej.

Harmonogram stały

Decyzja o przeprowadzeniu kontroli produkcji jest podejmowana dzień wcześniej poprzez prognozowanie bilansu podaży i popytu na podstawie prognoz pogody i innych czynników. Harmonogram aktualizacji jest również taki sam jak harmonogram stały, w którym cała regulacja mocy jest wykonywana w dniu, w którym zapotrzebowanie jest zakładane jako niskie, jest włączony jako podstawa, a gdy zostanie oceniony na podstawie informacji pogodowych i prognozy zapotrzebowania na energię elektryczną itp. bezpośrednio przed, że "Sterowanie mocą jest niepotrzebne w następnym dniu" lub "Ilość sterowania mocą w następnym dniu jest w porządku z niewielką ilością", jest dostarczany jako najnowszy harmonogram. Harmonogram w jednostce sterującej wyjściami każdego obiektu jest nadpisywany najnowszym harmonogramem. Ponieważ jednak stały harmonogram nie może być aktualizowany w dowolnym momencie, system jest zmuszony do pracy według harmonogramu z dużą ilością regulacji mocy, co powoduje duże straty w sprzedaży energii elektrycznej.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone