biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F

Przedsiębiorstwa na całym świecie borykają się obecnie ze szczególnie niestabilnymi cenami energii i skomplikowanym zadaniem planowania kosztów operacyjnych w czasach niepewności. Przedsiębiorstwa, których działalność jest energochłonna i których koszty w znacznym stopniu zależą od cen energii, są szczególnie narażone na ryzyko utraty przewagi konkurencyjnej w stosunku do tych, które inwestują w efektywność energetyczną, samodzielną produkcję i samodzielne zużycie energii elektrycznej.

Oszczędność na fotowoltaice

Wiele podmiotów przemysłowych zwraca się w stronę fotowoltaiki jako najbardziej realnego sposobu zabezpieczenia się przed wahaniami cen energii. W porównaniu z innymi metodami produkcji energii bez użycia paliwa, fotowoltaika ma wiele zalet, w tym:

- uniwersalną przydatność do integracji z większością profili zużycia energii elektrycznej, w tym z przedsiębiorstwami o procesach produkcyjnych, których optymalizacja jest kosztowna lub trudna;
- łatwość przewidywania rocznego uzysku i kosztów operacyjnych;
- elastyczność, łatwość transportu i możliwość modernizacji;
- proste w budowie i eksploatacji, niezależne od lokalnej specyfiki środowiskowej.

Zużycie energii elektrycznej

Oczywiście, nie ma dwóch przedsiębiorstw zużywających energię w ten sam sposób, a niektóre profile zużycia pozwalają na uzyskanie wyższego współczynnika efektywności fotowoltaiki niż inne. Najlepszym przykładem firmy wysoce samowystarczalnej pod względem zużycia energii jest firma, która działa w godzinach pracy, siedem dni w tygodniu. W takim przypadku zainstalowany system fotowoltaiczny mógłby pokryć ponad 40% zapotrzebowania na energię w przedsiębiorstwie. Jednakże, nawet jeśli scenariusz zużycia jest mniej korzystny, dobrze dobrany system fotowoltaiczny może z łatwością przyczynić się do samowystarczalności na poziomie co najmniej 15%.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone