biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F

Mitrex Integrated Solar Technology jest wiodącym, globalnym, zrównoważonym rozwiązaniem dla architektów i właścicieli budynków. BIPV, fotowoltaika zintegrowana z budynkiem może pomóc w leczeniu globalnego kryzysu klimatycznego, jak również zapewnić przemysłowi budowlanemu dostępne, zrównoważone materiały budowlane.

Rozwiązania solarne

Mitrex stanowi rozwiązanie dla kreatywnych wyzwań, ale także dla ograniczeń wielkościowych. Typowa technologia solarna ma tendencję do ograniczania się do standardowych rozmiarów paneli, co utrudnia architektom kreatywną kontrolę. W tym przypadku okładzina słoneczna jest dostępna w różnych rozmiarach i kształtach, w tym w panelach o niewielkich różnicach.

Dostosowanie paneli słonecznych do Twoich potrzeb

Ze względu na szereg opcji projektowych, łatwość użytkowania i zrównoważone wytwarzanie energii, jakie oferuje ten materiał, stanowi on korzystnego konkurenta dla materiałów okładzinowych innych niż słoneczne, takich jak ACM i prefabrykaty betonowe. Zalety w porównaniu z ACM to zastosowanie wysokiej jakości materiału, trwałość, wytrzymałość i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb. Jeśli chodzi o prefabrykaty betonowe, panele Mitrex są lżejsze i łatwiejsze w montażu, a ich ślad węglowy jest wyraźnie niższy niż w przypadku tradycyjnych materiałów. Ponadto jest odporny na blaknięcie i może być bezproblemowo zintegrowany z projektami modernizacji i nowego budownictwa.

Innowacyjne rozwiązanie w ochronie środowiska

Aby powstrzymać wkład przemysłu budowlanego w globalny kryzys klimatyczny, ważne jest, aby nadal wprowadzać zmiany naprawcze. Materiały te mają zaletę, że wytwarzają energię netto, co oznacza, że energia, którą wytwarzają, równoważy minimalną ilość węgla zużytego do ich produkcji, odwracając zanieczyszczające środowisko gazy cieplarniane. Jeśli materiał solarny o dodatnim bilansie netto zostałby wykorzystany na wystarczająco dużą skalę, moglibyśmy rozpocząć odbudowę środowiska poprzez odwrócenie emisji dwutlenku węgla i przekształcenie go w zrównoważoną energię.
Wykorzystanie słonecznych paneli elewacyjnych o powierzchni zaledwie 2 metrów kwadratowych na ścianie zwróconej w kierunku południowym wytworzyłoby wystarczającą ilość energii, aby zrównoważyć emisję dwutlenku węgla zużytego do produkcji panelu w ciągu zaledwie trzech lat. Po trzydziestu latach z atmosfery zostałoby usunięte około 730 kg węgla.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone