biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F

Dachowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 3,3 MW oraz generatory liniowe o mocy 480 kW są obecnie wykorzystywane do pokrycia 100% zapotrzebowania na energię elektryczną w obiekcie logistycznym w Kalifornii. Hybrydowy system energetyczny bazuje na technologii generatorów liniowych amerykańskiego specjalisty Mainspring Energy, które przetwarzają energię mechaniczną na elektryczną.

Rozwiązania fotowoltaiczne

Amerykański dostawca rozwiązań logistycznych Lineage Logistics LLC ogłosił niedawno, że jego zakład w Colton Agua Mansa w Kalifornijski, jest obecnie zasilany przez system fotowoltaiczny o mocy 3,3 MW na dachu oraz 460 kW generatorów liniowych, które, jak twierdzi dostawca, pokryją 100% zapotrzebowania obiektu na energię elektryczną w ujęciu netto. Około 73% tego zapotrzebowania pokryje bateria słoneczna, a pozostałe 27% generatory liniowe.

Działanie generatorów liniowych

Generatory liniowe z magnesami trwałymi wykorzystują ruch liniowy do generowania energii, przekształcając energię mechaniczną w elektryczną. Polegają one na magnesach stałych, które wytwarzają pole magnetyczne i powodują zmianę strumienia magnetycznego w obwodzie w celu wytworzenia energii.

Maksymalne wykorzystanie energii słonecznej

Jednostki te zwiększają i zmniejszają zużycie energii, aby umożliwić maksymalne wykorzystanie baterii słonecznych w budynku, zapewniając niezawodność i optymalne wykorzystanie energii odnawialnej przez cały czas. Zwiększa to odporność obiektu poprzez zmniejszenie zależności od sieci, a także obniża koszty operacyjne. Tak przedstawił projekt dostawca Lineage, odnosząc się do generatorów liniowych rozmieszczonych w obiekcie.

Wytwarzanie energii za pomocą fotowoltaiki

Generator liniowy zapewnia elastyczne paliwowo i dyspozycyjne wytwarzanie energii na miejscu dla klientów komercyjnych i przemysłowych oraz mikrosieci. Wykorzystuje on niskotemperaturową reakcję powietrza i paliwa do napędzania magnesów w miedzianych cewkach w celu wytworzenia energii.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone