biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F


Czas jest zawsze ważnym czynnikiem, gdy podejmujesz znaczącą decyzję związaną z poprawą domu lub firmy i nie jest inaczej w przypadku energii słonecznej. Jeśli więc podjąłeś już ostateczną decyzję o instalacji paneli słonecznych, to możesz chcieć wiedzieć, jak długo trwa instalacja paneli słonecznych. Mówiąc krótko, instalacja paneli słonecznych na dachu nie zajmie zbyt wiele czasu. Mając na uwadze, że proces instalacji paneli słonecznych różni się w zależności od domu, jak również jego potrzeb.

Instalacja systemu PV

Tak więc podczas instalacji systemu energii słonecznej dla domu lub firmy, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka rzeczy, które mogą mieć wpływ na proces instalacji paneli słonecznych w domu. W tym wpisie zamierzamy omówić te czynniki, a jednocześnie oszacować średni czas instalacji paneli słonecznych od początku do końca.

Czynniki wpływające na czas instalacji paneli słonecznych

Nie będziesz miał paneli słonecznych natychmiast po podpisaniu umowy, wymaga to trochę czasu, który zależy od następujących czynników:

- firmy zajmującej się instalacją paneli słonecznych,
- procesu lokalnych zezwoleń i inspekcji,
- typu i rozmiaru systemu energii słonecznej,
- szczegółów dotyczących Twojej nieruchomości,
- firmy energetycznej i podłączenia.

Zwykły okres czasu, którego można się spodziewać od momentu podpisania umowy do instalacji energii elektrycznej z paneli słonecznych wynosi około 3 miesięcy.

Instalatorzy solarni

Po otrzymaniu podpisanej umowy, to, jak szybko firma instalacyjna może zaplanować instalację słoneczną różni się od firmy. Niektóre firmy solarne mają więcej ekspertów solarnych i mogą również zainstalować wyższe kW paneli słonecznych niż inne firmy. Również jeśli masz limit czasu i chcesz zainstalować panele słoneczne szybko ze względu na kończące się dofinansowania, ważne będzie, aby rozważyć, kto będzie miał to robić.

Proces lokalnych zezwoleń i inspekcji PV

Przed zainstalowaniem paneli słonecznych na swojej nieruchomości, firma solarna musi złożyć wniosek o pozwolenie do władz lokalnych, aby powiadomić ich, jaki rodzaj pracy będą podejmować w domu lub firmie. Te pozwolenia potrzebne do instalacji słonecznej różnią się w zależności od lokalizacji, ale zazwyczaj obejmują fotowoltaiczne pozwolenie, regularne pozwolenie elektryczne albo pozwolenia na budowę. Proces ten może trwać od tygodnia do ponad miesiąca w zależności od miasta, zezwoleń wymaganych itp.
Po zainstalowaniu systemu solarnego na Twojej posesji, lokalny rząd wyśle kogoś, aby sprawdzić jak działa twój system solarny i uwierzytelni, że spełnia on wymagane standardy. W ten sam sposób, jak w przypadku lokalnego pozwolenia, inspekcja będzie zależeć od Twojej lokalizacji. Zazwyczaj oczekuje się, że inspekcja nastąpi w ciągu tygodnia od daty zgłoszenia.

Typ i wielkość systemu solarnego

Najszybszą częścią instalacji paneli słonecznych jest prawdopodobnie rzeczywista instalacja paneli słonecznych, gdy pozwolenia są zatwierdzone, a instalacja słoneczna jest zaplanowana. Większość firm słonecznych może zainstalować panele słoneczne w ciągu jednego do trzech dni, ale to zależy od liczby paneli słonecznych, które są instalowane, a także jak skomplikowany jest proces instalacji słonecznej. Również jeśli planujesz zainstalować duży komercyjny system energii słonecznej, to można się spodziewać, że instalacja słoneczna potrwa od tygodnia do kilku miesięcy.

Szczegóły nieruchomości i wymagane modernizacje

Jak wspomniano wcześniej, każda nieruchomość jest wyjątkowa, jeśli chodzi o instalację paneli słonecznych i systemów elektrycznych. Wiele razy domy są gotowe do instalacji, ale czasami modernizacje są potrzebne, aby dom był gotowy przed instalacją, co może dodatkowo opóźnić instalację. Na szczęście te aktualizacje mogą odbywać się jednocześnie podczas korzystania z energii słonecznej.

Firma energetyczna i podłączenie paneli fotowoltaicznych

Kiedy planujesz zainstalować system słoneczny podłączony do sieci, instalatorzy muszą złożyć wniosek do firmy energetycznej, aby dołączyć system słoneczny do sieci. Dla mieszkalnych instalacji słonecznych, proces ten może trwać około 2 do 3 tygodni. Ostatecznie, gdy system słoneczny zostanie zainstalowany, ktoś z firmy użyteczności publicznej musi odwiedzić swoją własność do audytu systemu i usankcjonować go do połączenia z siecią. Obejmuje to instalację nowego licznika, który pomoże uzyskać korzyści. Podobnie jak w przypadku procesu zatwierdzania, czas potrzebny na autoryzację przyłączenia systemu solarnego różni się w zależności od przedsiębiorstwa energetycznego.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!