biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F


Umowa zakupu energii słonecznej (PPA) może być dostępna w Twojej okolicy. W ramach PPA podpisujesz umowę na zakup energii wytworzonej z energii słonecznej (samej energii, a nie urządzeń solarnych) od operatora sieci lub elektrowni słonecznej w Twojej okolicy po ustalonej stawce w określonym czasie. Podobnie jak w przypadku leasingu, ktoś inny jest właścicielem i konserwatorem urządzeń. Jednak zamiast płacić stałą miesięczną opłatę za dzierżawę systemu, użytkownik płaci stałą stawkę zł/kWh za całą energię elektryczną wytworzoną przez system w okresie obowiązywania umowy.

Formy zakupy paneli fotowoltaicznych

PPA i leasing solarny mają zazwyczaj podobny czas trwania umowy, kryteria kredytowe oraz zasady dotyczące opcji zakupu, zachęt i warunków. Podstawowa różnica pomiędzy leasingiem a PPA polega na tym, że wiele umów PPA nie zawiera gwarancji wydajności określonej zakresem produkcji systemu. Zamiast tego płaci się po prostu za to, co system wyprodukuje. Ponieważ nie wszystkie urządzenia solarne są sobie równe, ważne jest, aby zrozumieć przewidywaną degradację systemu i gwarancje. Jeśli w ramach PPA okaże się, że uzyskujemy mniej energii elektrycznej niż oczekiwaliśmy, zapłacimy mniej za energię słoneczną, ale możemy nie zrekompensować tak dużej części rachunków za media, jak szacowano, a zatem ogólnie zaoszczędzimy mniej pieniędzy.

Ile mogę zaoszczędzić dzięki energii słonecznej?

O tym, jak szybko zwróci Ci się inwestycja, decyduje wybrana opcja finansowania, lokalne stawki opłat za media oraz miesięczne zużycie energii elektrycznej. Konsultant solarny może to obliczyć podczas bezpłatnej oceny Twojego domu, możesz też wypróbować kalkulator solarny online. Narzędzia te pozwalają na wpisanie adresu i uzyskanie szacunkowych oszczędności na podstawie rachunku za prąd i stawek obowiązujących w Twojej okolicy.

Instalacja solarna

Koszt instalacji kolektorów słonecznych spadł o 60 procent w ciągu ostatnich 10 lat, co czyni je przystępnymi i dostępnymi dla większej liczby właścicieli domów niż kiedykolwiek wcześniej, czy to poprzez zakup kolektorów słonecznych, leasing czy kredyt. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że jest to świetna opcja dla Ciebie, która dość szybko się zwróci.

 

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!