biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F

Czy Twój dach jest strukturalnie poprawny?

Panele słoneczne są ciężkie, dlatego też, jeśli Twój system solarny jest większy to będzie cięższy. Doświadczony instalator paneli słonecznych sprawdzi wytrzymałość Twojego dachu i określi czy Twój dach jest w stanie utrzymać Twoje panele słoneczne. W większości przypadków jest on odpowiedni dla paneli fotowoltaicznych, ale w niektórych przypadkach może być konieczne wzmocnienie go przed zainstalowaniem paneli słonecznych.

Jaki jest kąt nachylenia Twojego dachu?

Ogólnie dachy o kącie nachylenia od 30 do 40 stopni (średnio 35 stopni) są najlepiej przystosowane do instalacji systemów solarnych. Jeśli jednak Twój dach jest płaski, również można zainstalować systemy słoneczne, ale będzie trzeba zainwestować w dodatkowe materiały, aby umieścić przechylanie wsporników, które będą trzymać panele pod właściwym kątem i we właściwej pozycji.

Jaki jest kierunek dachu?

Dach zwrócony na południe jest uważany za najlepszy do ustawienia systemu słonecznego, ponieważ daje nam maksymalne światło słoneczne w ciągu dnia. Jeśli twój dach jest skierowany na wschód lub zachód to również w porządku, ale jeśli twój dach jest skierowany na południe to system PV nie jest odpowiedni na Twoim dachu.

Czy Twój dach jest zacieniony?

Jeśli dach jest zacieniony, gdzie chcesz ustawić swoje panele słoneczne, to wpłynie na ogólną generację energii. Jeśli to możliwe, trzeba będzie wyczyścić wszelkie drzewa lub rzeczy obejmujące obszar dachu. Jeśli nie jest to możliwe, to Twój instalator może przesunąć panele, aby zwiększyć ich wydajność.

Czy Twój dach jest pokryty dachówką czy colorbond?

Jeśli Twój dach jest colorbond lub metalowy, nie będzie więc wymagać płacenia żadnych dodatkowych opłat za instalację systemu słonecznego. Natomiast jeśli Twój dach pokryty jest dachówką to należy uiścić dodatkową opłatę w celu zainstalowania dodatkowego wspornika ze stali nierdzewnej dla prawidłowego trzymania systemu słonecznego.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone