biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F

Panele fotowoltaiczne w ostatnich latach zostały znacząco spopularyzowane. Najczęściej wybieranym miejscem montażu jest dach budynku. Z instalacji korzystają właściciele domów jednorodzinnych, właściciele firm, rolnicy i nie tylko. Ciekawą alternatywą wykorzystania paneli fotowoltaicznych jest wiata fotowoltaiczna, inaczej carport. Dowiedz się czym są wiaty fotowoltaiczne i dla kogo będą dobrym wyborem.

Co to jest carport fotowoltaiczny?

Carport fotowoltaiczny inaczej nazywany jest wiatą fotowoltaiczną, czyli specjalnie zadaszoną konstrukcją z miejscem parkingowym, która jest pokryta panelami fotowoltaicznymi. Wiata produkuje prąd ze słońca, a konstrukcją przypomina połączenie fotowoltaiki na gruncie wraz z standardową wiatą samochodową. Carport może zostać przeobrażony również w domową stację ładowania, dla osób, które posiadają samochód elektryczny. Wiata fotowoltaiczna charakteryzuje się naprawdę dużą wytrzymałością, dlatego też tego typu konstrukcja sprawdzi się również w gospodarstwie rolnym. Wolnostojący carport daje możliwość umiejscowienia go w wybranym miejscu oraz rozbudowania w celu dodatkowego miejsca na kolejny samochód. Wiaty fotowoltaiczne pozwalają efektywniej wykorzystać przestrzeń w porównaniu do typowych instalacji fotowoltaicznych na gruncie.

Dla kogo sprawdzi się wiata fotowoltaiczna?

Carport fotowoltaiczny to konstrukcja, którą można swobodnie zmieniać i dostosowywać do własnych potrzeb. Jest możliwość dowolnego powiększania ilości stanowisk, dlatego to rozwiązanie będzie korzystne dla przedsiębiorców, którzy posiadają własną flotę samochodową. To rozwiązanie sprawdzi się również do typowego, rodzinnego garażu. Moc modułów fotowoltaicznych montowanych na prywatnych garażach może osiągać do 7 kWp i dzięki temu jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne całego gospodarstwa. Wiata fotowoltaiczna sprawdzi się zatem w domkach jednorodzinnych oraz dużych przedsiębiorstwach, w szczególności takich, posiadających samochody elektryczne. Korzystając z wiaty fotowoltaicznej chronisz swój samochód przed niszczeniem oraz kradzieżą. Daje Ci to również możliwość produkowania własnej energii elektrycznej.

Dlaczego wiaty fotowoltaiczne są korzystne?

Fotowoltaiczne wiaty samochodowe będą idealne dla osób ceniących sobie funkcjonalność i nowoczesność. Największą ich zaletą jest konstrukcja, którą można szybko zdemontować oraz szybko rozbudować garaż. Wiata fotowoltaiczna może służyć do przechowywania aut oraz być stacją ładowania samochodów elektrycznych z wykorzystaniem własnego prądu. Carport może pełnić również podstawową funkcję miejsca garażowego, w celu zabezpieczenia auta przed zniszczeniem oraz negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Jak to w przypadku fotowoltaiki jest możliwość uzyskania dofinansowania na budowę carportu. Można skorzystać z programu Czyste Powietrze oraz Mój Prąd. Carporty to po prostu opłacalna inwestycja łącząca dwie znaczące zalety, produkcję darmowej i czystej energii elektrycznej oraz ochronę samochodu.

Wiaty fotowoltaiczne są coraz częstszym widokiem. Dają możliwość do zasilania samochodów elektrycznych oraz chronią samochód przed szkodliwymi czynnikami. Wykorzystując to rozwiązanie w codziennym życiu zapewniasz sobie więcej pieniędzy w portfelu.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone