500 735 953 biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F
  • Strefa wiedzy

    Blog, poradnik, informacje ze świata fotowoltaiki

    Jeśli chcesz wiedzieć jak uzyskać dotację, jak obniżyć rachunki za prąd w swoim domu lub firmie
    oraz być na bieżąco z polskim prawem energetycznym, to jest to miejsce dla Ciebie.

Prawie milion złotych na energię odnawialną dla rolników

Dofinansowanie dla rolników na instalacje energii odnawialnej

Blisko milion złotych dofinansowania mogą otrzymać rolnicy, którzy postawią na inwestycje w postaci instalacji wytwarzających energię z odnawialnych źródeł - zapowiada minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Przy instalacjach do 50kW zainteresowani mają możliwość rozliczenia się jak prosumenci. Dokładnie chodzi o kwotę około 800 tysięcy złotych, jaką może otrzymać uczestnik programu. Szef tego resortu oraz minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wspólnie poinformowali o nowym projekcie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, o nazwie Agroenergia.

Cały plan ma za zadanie wsparcie produkcji oraz budowy instalacji, korzystających z odnawialnych źródeł energii. Wsparcie będzie można otrzymać na panele fotowoltaiczne, wodną energetykę, budowę biogazowni i wiatraków,

Rolnicy mogą w ten sposób otrzymać 40% dofinansowania na całą inwestycję, nie więcej niż 800 tysięcy złotych.

Nabór zainteresowanych uczestnictwem w programie trwa od lipca. Celem jest nie tylko wsparcie budowy instalacji OZE, ale także tworzenie magazynów energii, by podmioty stały się w przyszłości samowystarczalne. Jak ocenia Ardanowski, polskie rolnictwo może stać się zieloną elektrownią.

OZE pozwala na zwiększenie zysków przez gospodarstwa i wykorzystanie potencjału biomasy, co jest ważnym elementem przy stabilizacji energii elektrycznej w sieci. W pierwszej kolejności to właśnie wsie są narażone na spadki napięcia w momentach kryzysowych.

Budżet projektu Agroenergia kształtuje się na poziomie 200 milionów złotych, z czego 60% jest przeznaczona na zwrotne formy finansowania, a pozostałe 40% to dotacje bezzwrotne.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Energia Taniej Sp. z o.o, REGON:362798977, NIP: 8762462625, KRS:0000581969, 86-300 Grudziądz, ul. Włodka 16F

© 2019 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Studio113