Skip to main content

biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F

Pompa ciepła jest rozwiązaniem opłacalnym, wygodnym oraz przyjaznym dla środowiska. To samo można powiedzieć o fotowoltaice. Połączenie tych dwóch odnawialnych źródeł energii w jedną instalację może przynieść wiele korzyści ekologicznych oraz finansowych. Jakie korzyści daje takie zestawienie?

Pompy ciepła - opłacalne ogrzewanie

Decydując się na inwestycję w pompę ciepła możesz zaobserwować obniżenie rachunków za prąd w krótkim czasie. Pompy ciepła wpływają na niezależność. Niepotrzebne są żadne surowce i materiały do wygenerowania ciepła. Potrzebny jest jedynie dobry dostęp do energii elektrycznej, która będzie niezbędna do działania pompy. Zakup oraz montaż pompy ciepła wiąże się sporymi kosztami na wstępnym etapie. Istnieje jednak możliwość skorzystania z programów, które wspierają finansowo przy inwestycji w odnawialne źródła energii. Aby cała inwestycja była jak najbardziej opłacalna istotne jest źródło energii elektrycznej, która będzie pozyskiwana w tym celu.

Fotowoltaika równie opłacalna opcja

Fotowoltaika gwarantuje realne oszczędności na energii elektrycznej. Niskie koszty pozyskiwania prądu z promieni słonecznych przyciągają wiele osób. Dlatego aktualnie możemy zaobserwować wzrost zainteresowania fotowoltaiką. Energia pochodząca ze słońca może pokryć całe zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na prąd. Dzięki przekazywaniu nadwyżek wytworzonej energii do sieci możemy mieć dodatkowy zysk. Zmagazynowane nadwyżki najlepiej odebrać w miesiącach gdy nasłonecznienie jest ograniczone, a produkcja energii nieco mniejsza.

Eko duet - pompa ciepła połączona z fotowoltaiką

Działanie pompy ciepła jest oparte na energii elektrycznej. Połączenie obu urządzeń pozwoli na dostarczenie prądu przez panele fotowoltaiczne. Dzięki temu działanie pompy ciepła będzie bezkosztowe, a dodatkowo rachunki za prąd będą mniejsze. Inwestycja w taki duet pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania oraz pozyskiwania energii elektrycznej. Zasilanie pompy ciepła przez panele fotowoltaiczne sprawia, że nie ma konieczności polegania na zewnętrznych źródłach energii. To połączenie sprawia, że utrzymanie domu to tylko minimalne koszty. Pompa ciepła i fotowoltaika są zaliczane do Odnawialnych Źródeł Energii zatem będą naprawdę ekologicznym duetem. Inwestycja w te urządzenia to zapewnienie obniżonych rachunków oraz zysk dla środowiska.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Design Escapes

Energia Taniej Sp. z o.o.
86-300 Grudziądz, ul. Włodka 16F
REGON: 362798977
NIP: 8762462625


© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone