biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F

W przeszłości zakup domowego systemu solarnego mógł wymagać pełnej, z góry ustalonej płatności lub kredytu mieszkaniowego. Ale w dzisiejszych czasach istnieje kilka sposobów, w jaki konsumenci mogą sfinansować system słoneczny.

Dzierżawa instalacji solarnej

Dzięki leasingowi energii słonecznej wynajmujesz swój system solarny. Podobnie jak w przypadku leasingu domu, mieszkania lub samochodu, właścicielem i opiekunem sprzętu jest inna osoba, a Ty płacisz miesięczną opłatę za korzystanie z niego. Umowy dzierżawy systemów solarnych SunPower zawierane są na okres 20 lat. W zależności od warunków leasingu, po jego zakończeniu może istnieć możliwość wykupienia systemu. W przeciwnym razie po zakończeniu leasingu można zdecydować się na przedłużenie leasingu na kolejny okres lub zażądać od firmy leasingowej usunięcia paneli fotowoltaicznych. W przypadku sprzedaży domu w okresie leasingu, zazwyczaj istnieje możliwość zakupu systemu lub przeniesienia leasingu na nowego nabywcę domu.

Leasing na instalacje solarne

Leasing energii słonecznej zazwyczaj nie kosztuje nic z góry, więc możesz od razu zacząć dostrzegać oszczędności w porównaniu z poprzednim rachunkiem za media. Jeśli dzierżawisz system solarny, w zależności od miejsca zamieszkania, możesz nie być w stanie otrzymać żadnych zachęt podatkowych lub rabatów, które są dostępne dla nabywców, jednak nadal możesz skorzystać z tych zachęt, ponieważ firmy leasingowe często uwzględniają zachęty podatkowe i rabaty w swoich cenach, aby zmniejszyć miesięczne płatności leasingowe.

Miesięczne opłaty leasingowe są zazwyczaj stałe, więc nie zmieniają się w zależności od produkcji lub wykorzystania systemu solarnego. Niektóre umowy leasingowe zawierają jednak roczny eskalator cenowy, który zwiększa miesięczne płatności każdego roku o określony procent. Aby zapewnić klientom dobrą propozycję wartości, wiele umów leasingowych zawiera również gwarancję wydajności, która rekompensuje właścicielowi domu, jeśli system nie wytwarza w określonym zakresie energii elektrycznej każdego miesiąca.

Finansowanie paneli słonecznych

Podobnie jak inne produkty finansowe, leasing energii słonecznej wymaga od właścicieli domów spełnienia pewnych kryteriów kredytowych w celu zakwalifikowania się. Zazwyczaj trzeba posiadać i mieszkać w nieruchomości jako głównym miejscu zamieszkania i zdolność kredytową. Leasing może nie być dostępny we wszystkich regionach.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone