Skip to main content

biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F

Coraz większej liczbie osób zależy na dbaniu o planetę i powstaje coraz więcej alternatywnych i ekologicznych źródeł energii. Lampy uliczne to nieodłączny element ulic miast i mniejszych miejscowości. Patrząc na to w skali kraju jest ich naprawdę dużo i pochłaniają znaczne ilości energii elektrycznej. Zastąpienie ich latarniami fotowoltaicznymi będzie dużym ograniczeniem zużywanego prądu na oświetlenie ulic oraz parków.

W jaki sposób działają lampy fotowoltaiczne?

Zasada działania lamp fotowoltaicznych nie jest szczególnie skomplikowana. Promienie słoneczne stanowią główne źródło energii. Światło słoneczne jest przekształcane w energię elektryczną za pomocą panelu fotowoltaicznego. Każda uliczna lampa fotowoltaiczna jest wyposażona w charakterystyczny, płaski element. Dostarczone światło jest gromadzone za pomocą ogniwa fotowoltaicznego. Następnie energia jest przekazana do akumulatora, który ją magazynuje aby móc ją wykorzystać po zapaleniu się lampy. Czujnik zmierzchu powoduje, że prąd z baterii słonecznej zostaje wykorzystywany w momencie spadku natężenia światła poniżej poziomu, który został ustawiony. Mimo, że lampy ładowane są przez słońce, nawet w pochmurny dzień będą mogły działać sprawnie. Istotne jest odpowiednie ustawienie panelu fotowoltaicznego i można pozyskać światło z akumulatora.

Zalety użytkowania lamp fotowoltaicznych

Z racji, że ceny energii stale rosną, potrzebne jest znalezienie sposobów, które obniżą koszty rachunków za prąd. Zastosowanie paneli fotowoltaicznych w celu oświetlania ulic może przynieść naprawdę spore oszczędności. Korzyści ekonomiczne oraz środowiskowe zdecydowanie skłaniają ku wykorzystaniu lamp fotowoltaicznych na ulicach jako zamiennik tradycyjnego oświetlenia. Inwestycja w założenie lamp fotowoltaicznych z pewnością szybko się zwróci i widoczne będą oszczędności w opłatach za prąd. Kolejną korzyścią jaką przynoszą panele solarne to łatwość montażu. Aby dokonać montażu latarni fotowoltaicznych nie wymaga się doprowadzania przewodów z sieci zasilającej. Daje to możliwość stawiania ich nawet w miejscach o skomplikowanym terenie, w których ciężko doprowadzić prąd, ponieważ jest to związane z dużymi trudnościami oraz wysokimi kosztami.

Lampy fotowoltaiczne a wpływ na środowisko

Prąd produkowany w elektrowniach tradycyjnych to emisja dużej ilości zanieczyszczeń. Zmieniający się klimat oraz postępująca degradacja środowiska naturalnego skłaniają ku szukaniu jak najmniej szkodliwych rozwiązań. Mimo, że stosowane są nowoczesne filtry kominowe, nadal są spore szkody w środowisku. Wydobywanie paliw dla kopalń to generowanie kolejnych szkodliwych substancji. Alternatywą tych szkodliwości są właśnie lampy fotowoltaiczne. Konwersja światła słonecznego w energię elektryczną to działanie bezemisyjne. Zamieniając tradycyjne latarnie uliczne na lampy z panelami fotowoltaicznymi to wybór z pewnością korzystny dla środowiska naturalnego. Energia ze słońca jest ogólnodostępna i należy do odnawialnych źródeł energii.

Fotowoltaiczne lampy uliczne stanowią świetną alternatywę dla lamp tradycyjnych. Nad ich montażem warto pokłonić się w tych rejonach kraju, które charakteryzują się dobrym nasłonecznieniem. Wykorzystanie lamp fotowoltaicznych to spore oszczędności, a przede wszystkim ograniczenie zanieczyszczeń środowiska.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Design Escapes

Energia Taniej Sp. z o.o.
86-300 Grudziądz, ul. Włodka 16F
REGON: 362798977
NIP: 8762462625


© 2022 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone