500 735 953 biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F
  • Strefa wiedzy

    Blog, poradnik, informacje ze świata fotowoltaiki

    Jeśli chcesz wiedzieć jak uzyskać dotację, jak obniżyć rachunki za prąd w swoim domu lub firmie
    oraz być na bieżąco z polskim prawem energetycznym, to jest to miejsce dla Ciebie.

Dom pasywny - czyli budynek o niskim zużyciu energii

Całkowicie energooszczędny rodzaj budynku

To rodzaj budynku, który jest całkowicie energooszczędny, wygodny, niedrogi, a do tego ekologiczny w tym samym czasie. Dom pasywny nie jest marką, ale koncepcją konstrukcyjną, która może być stosowana przez każdego i która przetrwała próbę praktyki.

Dom pasywny to coś więcej niż budynek o niskim zużyciu energii.

  • Budynki domu pasywnego są chwalone za wysoki poziom komfortu. Wykorzystują źródła energii wewnątrz budynku, takie jak ciepło ciała mieszkańców lub ciepło słoneczne wchodzące do budynku - co znacznie ułatwia ogrzewanie.
  • Odpowiednie okna o dobrej izolacji i powłoce budynku składającej się z dobrze izolowanych ścian zewnętrznych, dachu i płyty podłogowej utrzymują ciepło w domu, podczas każdej pory roku.
  • System wentylacyjny stale dostarcza świeże powietrze, zapewniając lepszą jego jakość wewnątrz budynku. To wszystko bez powodowania nieprzyjemnych przeciągów. Jest to np. gwarancja niskiego poziomu Radonu i poprawa warunków zdrowotnych. Wysokowydajna jednostka odzysku ciepła umożliwia ponowne wykorzystanie ciepła zawartego w powietrzu wylotowym.

Ogromne oszczędności energii w budynkach domu pasywnego osiąga się dzięki zastosowaniu szczególnie energooszczędnych elementów budynku i wysokiej jakości systemu wentylacji. Nie ma absolutnie żadnego ograniczenia komfortu; zamiast tego poziom komfortu jest znacznie zwiększony.


Dom pasywny ma wszystko

Komfort

Standard domu pasywnego oferuje nowy poziom jakości. Oferuje maksymalny poziom komfortu zarówno w zimnych, jak i ciepłych miesiącach. Wszystko to, przy rozsądnych kosztach budowy i jak największym zadowoleniu - co jest wielokrotnie potwierdzane przez mieszkańców domu pasywnego.

Jakość

Budynki domu pasywnego są chwalone za ich wydajność. Głównie ze względu na wysoki poziom izolacji i szczelną konstrukcję. Innym ważnym aspektem jest „konstrukcja bez mostka termicznego”: izolacja jest stosowana bez żadnych „słabych punktów” wokół całego budynku, aby wyeliminować zimne narożniki, a także nadmierne straty ciepła. Ta metoda to kolejna podstawowa zasada zapewniająca wysoki poziom jakości i komfortu w budynkach domu pasywnego przy jednoczesnym zapobieganiu uszkodzeniom spowodowanym gromadzeniem się wilgoci.

Opłacalność

Czy domy pasywne są dobrą inwestycją? Budynki zeroenergetyczne nie tylko oszczędzają nasze pieniądze na dłuższą metę, ale na początku są zaskakująco przystępne. Inwestycja w elementy budowlane wyższej jakości wymagane przez standard domu pasywnego jest ograniczana przez eliminację drogich systemów ogrzewania i chłodzenia. Dodatkowe wsparcie finansowe, coraz częściej dostępne w wielu krajach, sprawia, że ​​budowanie domu pasywnego jest tym bardziej opłacalne.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Energia Taniej Sp. z o.o, REGON:362798977, NIP: 8762462625, KRS:0000581969, 86-300 Grudziądz, ul. Włodka 16F

© 2019 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Studio113