500 735 953 biuro@energiataniej.com.pl Grudziądz, Włodka 16F
 • Folie grzewcze

FOLIE GRZEWCZE RED SNAKE

System grzewczy Red Snake to niezwykle cienka folia (0,45 mm), jej elementem grzejnym jest tkanina, która składa się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Folie Red Snake zapewniają niemal 100% sprawności i można je z powodzeniem montować tylko jako podstawowe źródło ogrzewania, również jako dogrzewanie punktowe (na fragmencie podłogi lub pod wykładziną czy dywanem). Montaż folii w 30 metrowym salonie zajmuje około 3h. Jest to dużo łatwiejsze i tańsze rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnej „podłogówki”, które można stosować zarówno na etapie budowy jak i w istniejących budynkach.

Czym jest folia grzewcza

System grzewczy Red Snake to zupełnie nowe podejście do techniki grzewczej. Folia grzewcza z włókna węglowego zalaminowana jest dwoma warstwami twardych foli. Do foli doprowadzane jest bezpośrednio zasilanie, co eliminuje części ruchome, hydraulikę, pompy, zawory i wszelkie inne elementy systemów grzewczych, które prędzej czy później muszą być wymienione na nowe lub naprawiane. Wyłączając uszkodzenia mechaniczne, system grzewczy Red Snake jest bezawaryjny co potwierdzamy 25-letnią gwarancją.

Metoda ogrzewania podłogowego folią grzewczą stosowana jest bezpośrednio pod panelami i pozwala na:

 • szybkie ogrzanie całego pomieszczenia

 • energooszczędne utrzymanie wybranego poziomu ciepła

 • regulację temperatury w wybranym czasie

 • uzyskanie ciepłej podłogi zaledwie w kilka minut

Schemat ułożenia folii grzewczej pod panelami

 1. Wykończenie podłogi (panele)
 2. Folia paroizolacyjna
 3. Folia grzewcza Red Snake
 4. Ekran aluminiowy
 5. Podłoga (wylewka z betonu lub konstrukcja drewniana)

Z jakich elementów składa się instalacja elektryczna folii grzewczej

 1. Folia grzewcza
 2. Zasilanie folii grzewczej
 3. Czujnik temperatury
 4. Termostat
 5. Zasilanie instalacji

Czym jest komfort cieplny

Komfort cieplny jest to stan, w którym nie jest nam za ciepło, ani za zimno.

System grzewczy jest w pełni zautomatyzowany i nie wymaga wysiłku fizycznego.

Folia grzewcza ogrzewa całe pomieszczenie w sposób równomierny, dodatkowo dając komfort przyjemnie ciepłej podłogi. Płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe folią grzewczą pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie oraz wspomaga nasz system odpornościowy, gdyż działa w systemie promieniowania podczerwonego, tj. analogicznie do działania promieni słońca. System ogrzewania podczerwienią redukuje odczucie suchego powietrza oraz wspomaga rozwój kwiatów i roślin.

W pomieszczeniach z tradycyjnymi grzejnikami ciepłe powietrze unosi się gwałtownie do góry. Powoduje to przegrzanie górnych części pomieszczeń, przy jednoczesnym niedogrzaniu dolnych. Jest to również przyczyną powstawania dodatkowych strat ciepła oraz generowania dodatkowych kosztów ogrzewania.

Dzięki elektrycznemu ogrzewaniu podłogowemu temperatura podłogi jest nieznacznie wyższa od temperatury panującej w pomieszczeniu. Ciepło jest równomiernie rozprowadzane na całej powierzchni podłogi, zgodne z prawami fizyki. Stwarza to warunki najbliższe idealnemu rozkładowi temperatury uwzględniającemu fizjologię człowieka.

Coraz więcej ludzi zauważa, iż tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne oparte na kaloryferach, instalacji hydraulicznej czy piecach jest nieefektywne w stosunku do technologii obecnej na rynku. Wbrew powszechnej opinii, ogrzewanie płaszczyznowe oparte na foliach grzewczych okazuje się być dużo tańsze w eksploatacji jaki i w montażu, nawet zważywszy na fakt, iż źródłem ogrzewania jest prąd. To oczywiste, że jednostka energii elektrycznej kosztuje więcej od jednostki gazu – wystarczy jedynie zwrócić uwagę, że do każdego pomieszczenia należy wprowadzić tyle energii cieplnej, ile z niego „ucieka”. Dlatego, żeby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym, tej energii musimy zużyć dużo więcej w zdecydowanie dłuższym odcinku czasu – chociażby ze względu na wentylację (przez którą ciepłe powietrze wydostaje się na zewnątrz). Folie grzewcze emitują podczerwień, najpierw ogrzewa wszelkie obiekty w pomieszczeniu, które wtórnie ogrzewają powietrze. Innymi słowy, czas i ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkakrotnie niższa, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd jak i komfort termiczny, nawet przy niższych temperaturach.

Przykładowe koszty eksploatacji w porównaniu do tradycyjnego ogrzewania

  Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
  Energia Taniej Sp. z o.o, REGON:362798977, NIP: 8762462625, KRS:0000581969, 86-300 Grudziądz, ul. Włodka 16F

  © 2019 Energia Taniej Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone
  Projekt i realizacja: Studio113